Понеділок, 27 Травня, 2024

“McDonald’s” і “KFC” – історія відомих фастфудів у Харкові

У 2024 році у Харкові, як і в інших великих містах України, працює багато фастфудів. Місцеві жителі та туристи відвідують їх, щоб перекусити, зустрічаються в них з друзями або замовляють доставку їжі з їхнього меню. З деякими фастфудами міста у харків’ян пов’язані особливі спогади. Пропонуємо ознайомитися з історією двох найпопулярніших – “McDonald’s” і “KFC”. Далі на kharkov-future.

Як “McDonald’s” став улюбленим фастфудом харків’ян?

“McDonald’s” – американська мережа закладів швидкого харчування, яка почала поширюватися в Україні після розпаду СРСР. У Харкові перший заклад відкрився у 1997 році. До того моменту “McDonald’s” вже працював у Києві та Дніпрі. Харків’яни з нетерпінням чекали на відкриття відомого фастфуду у своєму місті. Тому в перші дні роботи до нього шикувалися величезні черги – деяким доводилося стояти по півдня, щоб дочекатися можливості зробити замовлення.

Перший “McDonald’s” у Харкові відкрився у самому центрі міста – на площі Павлівській (колишня Рози Люксембург). Місце виявилося підходящим, і ця локація залишалася однією з найбільш затребуваних, навіть коли у Харкові відкрилися інші точки “McDonald’s”.

Мережа фастфуду у місті розширювалася швидко. У 2000 році було відкрито ще кілька великих точок – біля Центрального ринку та на Південному вокзалі. Відділення “McDonald’s” почали з’являтися у фудзонах торгових центрів. У 2021 році відбулося відкриття наймолодшої точки “McDonald’s” у Харкові – у ТРЦ “Нікольський” (ст. м. “Історичний музей”). Проте вона пропрацювала недовго.

Харків’яни пов’язують з “McDonald’s” багато приємних спогадів. Точка на площі Павлівській залишалася однією з найпопулярніших упродовж усіх років роботи мережі фастфудів у місті. Поруч знаходиться Набережна та сквер “Стрілка” – місця, в яких можна зустріти молодят, парочок, які влаштували романтичну фотосесію та просто компанії молодих людей. Всі вони не втрачали нагоди заглянути в “McDonald’s”, щоб насолодитися ароматною кавою у прохолодний день або освіжитися улюбленим морозивом у літню спеку.

На жаль, після початку повномасштабного вторгнення РФ “McDonald’s” у Харкові припинив свою роботу. У 2023 році в соціальних мережах та місцевих пабліках з’являлася інформація про заплановане відновлення роботи фастфуду, але вона виявилася недостовірною. На початку 2024 року стало відомо, що “McDonald’s” не планує відновлювати роботу в Харкові через постійні повітряні тривоги та неможливість створити безпечні умови роботи співробітникам.

Відкриття та поновлення роботи “KFC” у Харкові

“KFC” – ще одна популярна мережа швидкого харчування, яка з’явилася у місті пізніше, ніж “McDonald’s”, але яку встигли полюбити харків’яни. У 2019 році перша точка відкрилася в центрі на “стекляшці” – саме так називають харків’яни район навпроти виходу з метро на ст. “Університет”. З любителів гострої курочки в паніровці та страв з неї завжди вишикувалася черга, особливо у вечірній час і у вихідні.

У наступні кілька років у місті відкривалися нові точки “KFC”. Однак через початок повномасштабного вторгнення вони припинили свою роботу, так само як і “McDonald’s”. Але не надовго. Через рік їхню роботу було відновлено. У 2024 році мережа “KFC” працює у Харкові, але дотримується всіх правил воєнного часу. Однією з перших запрацював заклад на Холодній горі (неподалік виходу з метро).

Харків’яни відзначають високий сервіс, яким відрізняються заклади мережі “KFC”. Оформити замовлення можна як на касі, так і через термінали самообслуговування – завдяки цьому співробітники “KFC” швидко справляються з чергою відвідувачів навіть у годину пік.

У Харкові є інші заклади швидкого харчування, які із задоволенням відвідують жителі нашого міста. Хоча багато з них припинили свою роботу в лютому 2022 року, незабаром вони її відновили. Також у Харкові продовжують регулярно відкриватися нові заклади, тож любителі смачненького завжди знайдуть щось для себе – по своєму смаку і бюджету.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.