Неділя, 14 Липня, 2024

Як дізнатися, яку оливу заливати в машину

Моторна олія та масляні фільтри – витратні матеріали. Масло зменшує тертя, захищає деталі двигуна від механічних пошкоджень та утворення корозії. Зазвичай період між заміною мастила становить 5–10 тис. км. пробігу. Показник зменшується у разі інтенсивної експлуатації автомобіля. Чинники, які скорочують інтервал заміни:

  • сильне зношування двигуна;
  • використання низькосортного палива;
  • регулярне перевищення допустимого вагового навантаження;
  • їзда містом з частими зупинками на світлофорах та в пробках.

У процесі експлуатації властивості мастила погіршуються. Ризик пошкодження деталей двигуна зростає. Автолюбителі, які дотримуються графіку технічного обслуговування і регулярно змінюють моторне масло для авто, продовжують період експлуатації двигуна без капітального ремонту.

Яку оливу заливати в машину

Інформація про вид масла, яке потрібно заливати в машину, міститься у посібнику з експлуатації авто. Виробник показує варіанти продуктів, які підходять для конкретного типу двигуна. Неправильно підібране масло може стати причиною некоректної роботи та поломки силового агрегату. Альтернативний варіант вибору – заповнення пошукової форми інтернет-магазину. На сторінці товарів використовуйте фільтри, вибирайте марку та рік випуску автомобіля, тип та об’єм двигуна, інші параметри. На що звернути увагу при виборі мастильних матеріалів:

  • сезон використання (літні, зимові, всесезонні);
  • в’язкість за стандартом SAE;
  • особливості застосування з урахуванням виду автомобіля, типу двигуна та умов експлуатації (класифікація ACEA);
  • склад (мінеральне, напівсинтетичне, синтетичне).

Синтетична олія краще протистоїть окисленню та зберігає стабільність властивостей, рідше потребує заміни. Напівсинтетична відрізняється оптимальним співвідношенням ціни та якості. Мінеральна – бюджетний варіант. При виборі олії для дизельних двигунів слід враховувати вміст SAPS. Мастило з підвищеною концентрацією SAPS швидко забруднює фільтр сажі. В результаті автомобіль глухне, що пов’язано з погіршенням відведення відпрацьованих газів.

Маркування моторної оливи

У маркуванні мастильних матеріалів є інформація про належність до класу за стандартом SAE. Напис виглядає, наприклад, так: 5W-40, 30W або SAE 30. У першому випадку представлений всесезонний продукт, у другому – зимове мастило, у третьому – літнє. Літера «W» вказує на зимове масло. Чим менше число поряд з «W», тим більша плинність. Поточний матеріал краще змащує деталі за умов зниженої температури. В результаті покращується холодний запуск двигуна.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.