Вівторок, 16 Квітня, 2024

Походження назв вулиць у Харкові: топ 10 найвідоміших

Харків, який є одним із найпривабливіших мегаполісів України, відомий своїми архітектурними шедеврами. У місті безліч будівель у різних архітектурних стилях: модерн по сусідству з неоренесансом, класикою та іншими стилями, які широко представлені у вигляді будівель на вулицях міста, пише kharkov-future.com.ua.

Знайомтесь з найзнаменитішими та найяскравішими вулицями у Харкові.

Гоголя

Невелика вулиця, довжина якої всього лише 400 м, зуміла стати однією з найцікавіших у мегаполісі. У 20 столітті їй було присвоєно назву на честь знаменитого українського письменника, а раніше вона називалася Кокошкінський провулок. Трохи пізніше її назвали Мало Сумською, на честь центральної вулиці, вона розташована зовсім поряд.

Сьогодні на огорожі костелу можна побачити ексцентричні розписи, популярні в дев’яностих роках.

Дарвіна

У ХІХ столітті сьогоднішня вул. імені Дарвіна була Куликовською, пізніше її перейменували на Губернаторську. У 1920 роках назву змінили на ту, що залишилася і до сьогодні, вона стала – Дарвіна.

Невелика, але дуже приваблива вулиця має довжину всього 700 м, вздовж неї розташовані будинки в красивому стилі неоренесанс, які немов повертають у XVIII століття.

Ця вулиця, на якій селилися найвідоміші та найвпливовіші люди міста: математики, архітектори, вчені, художники та просто люди, які мали змогу придбати тут дорогу нерухомість.

Сьогодні тут люблять гуляти художники та фотографи, які у своїх роботах намагаються відобразити витонченість та красу, яка залишилася архітектурною спадщиною від попередніх поколінь харків’ян.

Римарська

Таємнича вулиця з безліччю підземних тунелів, де люблять бувати екстремали та дігери. Підземним лабіринтам та підземеллям вже виповнилося сотні років, та вони до сьогодні продовжують дивувати будівельників цікавими знахідками. На цій вулиці нерідко можна побачити обвал асфальту, який трапляється саме через наявність безлічі підземних ходів та катакомб.

У XVII століттях тут мешкали ремісники, що займалися виробленням шкіри. На цій вулиці працював навчальний заклад для шляхетних дівчат, а пізніше було збудовано РАГС, де зареєструвала свої стосунки Клавдія Шульженко.

Сумська

Дорога на Суми так називали вулицю в далекі часи, завдяки цьому сьогодні Сумська і має свою назву. Головна пам’ятка Сумської, де харків’яни призначають побачення та зустрічі, це гігантський градусник та годинник, розташований на початку вулиці.

Неподалік вулицею знаходиться легендарний харківський театр опери та балету, а навпроти нього – фонтан та парк “Дзеркальний струмінь”.

Пушкінська

У 1899 році вулицю Німецьку перейменували на Пушкінську. Німецькою вона називалася, оскільки раніше тут жили сім’ї професорів із Німеччини.

На вулиці Пушкінській збудували Медичну спільноту, сьогодні на цьому місці стоїть інститут ім. Мечнікова. Архітектура цієї споруди унікальна, оскільки у зовнішньому дизайні помітні елементи ренесансу разом із модерном, а фасади прикрашені цікавими скульптурами та барельєфами.

Хоральна синагога на Пушкінській була зведена в 1914 році, у її образі присутні східні та романські риси. Приваблює як особливий стиль синагоги, а й її розміри. Це друга за масштабами синагога у Європі.

Трамвайні колії по вулиці проклали у 1910 році, у 2009 році рейки демонтували. Примітно, що вулиця славиться наявністю безліч підземель та катакомб, оскільки це давня частина міста.

Кацарська

Тут давно селилися ремісники. У XVII століттях на вулиці переважно жили люди, які виготовляли на продаж килими. У 1896 році тут збудували цукеркову фабрику, сьогодні на цьому місці стоїть “Харків’янка” – завод з виробництва кондитерських виробів.

По вулиці, довжиною близько кілометра, розташовані кілька красивих скверів.

Дівоча

Контрасти та несподівані відкриття – все це чекає на тих, хто вирішив прогулятися цією невеликою вулицею в центральній частині Харкова. Будинки у готичному стилі змінюються будинками, що нагадують справжні замки із середньовіччя.

Зовнішній та внутрішній дизайн залишають неймовірне враження. Тут усе наповнене готичною атмосферою. У будинках розташовані виразні вітражні вікна, ковані сходи, ліхтарні стовпи та багато інших предметів, які занурюють у минуле.

Садова

Садова багато разів перейменовувалась. На цій вулиці розташована велика кількість пам’яток архітектури. Саме на цій вулиці жив знаменитий Іван Каразін, який заснував Краснокутський дендропарк.

Благовіщенська

Жовтневий переворот у 1917 році став поштовхом для перейменування багатьох вулиць Харкова. Так вулиця стала носити назву імені Карла Маркса. Сьогодні їй було вирішено повернути назву Благовіщенська, так її називали ще у XVIII ст.

Тут давно селились дворяни. Вулиця була завжди найчистішою та добре освітленою.

Вздовж вулиці стоять будівлі, які є архітектурними пам’ятками: будова з аркою-ворітами, садиба дворян на прізвище Ольшанські, театр, уже непрацюючий цирк (розрахований на майже 6000 місць, що був наймасштабнішим у світі).

Клочківська

Велика та завантажена транспортом, довжина 8 км. У XVII ст. отримала назву на честь Клочківської слободи. Поєднувала слободу та фортецю Харків.

Раніше частина вулиці, яка розташована вздовж річки, постійно була підтоплена, особливо навесні. Пізніше ці території осушили, а у 1800 році тут почали відкривати лавки, лазні, і навіть стали будувати будинки для житла.

Більшість вулиць у Харкові мають особливу історію, переважно це стосується вулиць, що розташовані в центральній частині. Архітектурні пам’ятники у вигляді будівель та будинків, що експлуатуються до сьогодні, дозволяють сучасникам пам’ятати про минулі заслуги людей, які були видатними харків’янами та зробили багато для розвитку та будівництва міста. Багато хто будував Харків, змогли увічнити свої імена у назвах вулиць нашого міста. У Харкові жили і працювали видатні будівельники та архітектори, які залишили місту частинку себе разом із пам’ятниками архітектури, що були ними збудовані.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.