Неділя, 14 Липня, 2024

Перевезення тварин та птахів: особливості

Ця стаття буде корисною тим, хто готується до переїзду в інший будинок чи квартиру разом із «братими нашими меншими», і не тільки. Іноді доводиться переїжджати цілим звіринцям. Дж. Даррелл у своїх книгах “Перевантажений ковчег”, “Зоопарк у моєму багажі” описав цей процес як досить складний і ризикований.

Сьогодні, коли для вантажоперевезення Київ пропонує різні спеціалізовані транспортні засоби, це завдання набагато спростилося, але не стало менш відповідальним. Розглянемо умови, які необхідні транспортування рідкісних тварин.

Рептилії

Змії, ящірки та черепахи відносяться до холоднокровних тварин, тому умови їх перевезення у різну пору року суттєво відрізняються. Наприклад, для транспортування черепах у теплий сезон достатньо картонної коробки або ящика із пластику. Звичайно, необхідно подбати про наявність отворів для вентиляції. Обов’язкова умова – наявність настилу з серветок, що вбирають, м’якого паперу, натурального текстилю, моху або сухої трави.

Якщо зовнішня температура повітря не перевищує 15 градусів, тварина потребує джерела додаткового тепла. Їм може стати тканина з теплоізолюючим ефектом. У холодну погоду можна помістити в коробку грілку з теплою водою. Годувати вихованця при переїзді не слід. У цьому немає необхідності, оскільки черепахи обходяться без їжі кілька діб, почуваючи себе чудово. А ось без води не обійтись. Спрагу черепахи переносять набагато гірше, ніж холод. Тару з рептилями слід розмістити так, щоб вона була не на протязі. Болотяних черепах перевозять у контейнері із міцного вологонепроникного матеріалу, в який налито трохи води.

Транспортування змій дещо складніше, особливо якщо йдеться про отруйні різновиди. Для перевезення застосовується закрита тара із дрібною вентиляційною сіткою. Обов’язкове маркування із зазначенням числа тварин та біовіду. Контейнер мав закрити на міцний замок, щоб вихованець не зміг організувати собі позапланову прогулянку. Як утеплювач використовують шматочки поролону або невеликі шматочки паперу. Транспорт вибирають так, щоб перебування плазунів у дорозі було мінімальним. Це профілактика від переохолодження.

Гризуни

Незважаючи на те, що хом’ячки, шиншили та морські свинки – практично безпроблемні звірі, підготовка їх до переїзду – досить клопітка справа. Транспортувати звірят краще в міцній (не текстильній!) Перенесення. Використовувати сумку також не можна, оскільки морські свинки та декоративні щури швидко прогризають для себе зручний лаз. Влітку гризуна можна пересадити у звичайну клітину невеликого розміру. Як підстилка можна скористатися тирсою або натуральною тканиною. Взимку в контейнер бажано покласти теплу грілку, щоб не допустити переохолодження та застуди. Запасатися кормом необов’язково. Зазнаючи природного стресу, гризун може відмовитися від їжі. А напувалка зі свіжою водою не завадить. Якщо у звірка є улюблена іграшка, бажано помістити її в клітку. Це створює звичну атмосферу, близьку до домашньої, і гризун поводиться набагато спокійніше.

Великі хижаки

Практика показує, що перевезення хижого звіра у спеціальній клітці літаком – не найкращий варіант. Стрес погано позначається на фізичному стані та психіці тварини, тому набагато розумніше замовити спеціально обладнаний автомобіль, у якому можна розмістити клітку. Все, що потрібно від власника зоопарку, цирку чи звіринця, — придбати спеціальну високоміцну клітку та забезпечити запас води.

Особливості транспортування птахів

Для того, щоб успішно перевезти папуг або канарок, знадобиться велика клітина з жердинками та напувалкою. Якщо такого будиночка немає, можна використовувати картонні коробки з отворами для вентиляції. Бажано помістити туди пернатого мандрівника заздалегідь, щоб він встиг звикнути до тимчасового житла до транспортування. Дно картонної коробки застилають бавовняною тканиною, щоб кігтики птиці не ковзали. Відвернути птаха від стресу допоможе шматочок улюбленої їжі – сушені фрукти, насіння або свіже яблуко. У холодну погоду контейнер закутують у теплий текстиль. Птаха потрібно захистити від протягу та прямих сонячних променів: те й інше вона переносить недостатньо добре. Після переїзду виймати птицю з контейнера не слід, щоб вона звикла до нової обстановки.

Дотримання правил перевезення тварин – показник дбайливого та лояльного ставлення до них. Це стосується як звичайних домашніх улюбленців, так і рідкісних екземплярів, які охороняються законом у всьому світі. Компанія Moving Expert рада надати вам консультаційну підтримку та поділитися корисною інформацією, а також стати частиною переїзду братів наших менших у нове затишне житло.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.