Вівторок, 21 Травня, 2024

Найзнаменитіший харківський сквер Strilka Square

У Харкові існує величезна кількість пам’яток, які варто було б відвідати туристу. Та що там пам’ятки, існують цілі райони, які мають цікаве минуле і представляють архітектурну цінність Одним з таких районів є Strilka Square або як її називають звичайні жителі міста Лопанська стрілка. Але чому ж вона так знаменита і чому варто її відвідати? Про це і піде далі мова на kharkov-future.com.ua.

Чим знаменитий Strilka Squаre?

Насправді район був би нічим не примітним, якби не одне але. Він розташовується на перетині двох річок, а саме річки Харків і річки Лопань. Розвилка виходить своєрідною буквою V. Одну частину міста зі сквером з’єднує Лопанский міст, а другу міст закоханих. Другий міст, як можна зрозуміти з назви привертає до себе закоханих як магніт і теж є маленькою частиною популярності Strilka Square.

Вважається взагалі, що весь Харків пішов саме звідси. Так що він має величезну історичну цінність для всього міста.

Отже давайте більше поговоримо саме про сквер. Побудували його тут на початку XX століття. Спочатку їм займалися і від того відвідувачів було багато, але на початку 1990-х все різко змінилося. Сквером перестали займатися і він повільно руйнувався. Так тривало близько 20 років, поки в 2010 місцева влада, все ж не вирішила провести його реконструкцію.

Під час реконструкції тут був відбудований сам сквер-парк; побудований той самий міст закоханих, замість старого підвісного моста; відбудовані човнові станції; пам’ятник Андрію Первозваного.

Так що тепер сквер має величезну кількість переваг у тому числі і місця на які можна подивитися.

Чи варто все ж його відвідати?

Безумовно варто. Якщо залізти в інтернет, то можна знайти величезну кількість позитивних відгуків про даний парк-сквер. Тут є і дитячий майданчик, і місця для закоханих, і просто місце для прогулянок на самоті. За сквером постійно стежать. Барвисті клумби і доглянуті газони налаштовують на тривалу прогулянку, а також позитивні емоції.

Можете взяти човен і покататися трохи по річці Лопань або ж Харків, якщо вам стало нудно. І з тієї річки, і з тієї є човнові станції, так що тут вибір за вами.

Якщо ви прийдете сюди вдень, то можете випадково наштовхнутися на весілля, адже тут молодята часто приїжджають на міст закоханих, щоб підвісити замок на даний міст і зміцнити свою любов. А якщо ви раптом вирішите прийти сюди вночі, то ви зможете споглядати прекрасну картину. На мостах вночі запалюються яскраві лампи і вони стають по-справжньому прекрасні. Це видовище вражає багатьох. Багато хто тут любить фотографуватися саме вночі, адже фотографії виходять просто карколомні.

А якщо ви маєте дрон і у вас є можливість поглянути на все з висоти пташиного польоту, то вам неодмінно потрібно це зробити. Тоді ви остаточно втратите дар мови від побаченої картини.

В цілому, якщо підбити підсумки, то в Strilka Square варто сходити всім і подивитися на це диво як в географічному, так і архітектурному плані. Даний сквер зроблений людьми для людей. Переконайтеся в цьому самі!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.