Вівторок, 21 Травня, 2024

Харківський меморіал слави

Величезна кількість людей, приїжджаючи у великі міста, бажають знайти найбільш знакові та пам’ятні місця міста. У Харкові їх більш ніж достатньо, але мало де можна дізнатися з чим пов’язана історія даного місця. Зазвичай, щоб дізнатися чим примітний той чи інший пам’ятник потрібно заходити в інтернет і читати кілометрові тексти коли, хто і навіщо його побудував. Але є в Харкові одне місце, яке з перших секунд дає зрозуміти людині, чому воно примітно і яка його історія. Це місце називається Харківський меморіал і давайте зануримося в його минуле глибше. Далі на kharkov-future.

Створення меморіалу і передісторія

Історія у даного місця досить кривава. Тут під час Другої світової німці розстріляли величезну кількість людей. Підпільники, партизани і військовополонені були розстріляні на околиці Харкова в лісопарку. Харків’яни проявляли свою доблесть у війні з німцями і багато хто був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Так само не мало людей отримали нагороди за проявлену мужність.

Для мертвих же в 1977 році вирішили звести даний меморіал, що висвітлює жахливі події тих днів. Складається цей меморіал з трьох пам’ятних стел, які розповідають про мужню боротьбу всіх харків’ян. Відразу по центру знаходиться величезна стела, яка розповідає про страждання харків’ян, які відважно боролися до кінця. Друга стела розповідає про перемогу, про те як люди раділи і про закінчення окупації Харкова. Третя показує саму Батьківщину-Матір. На землі поруч з нею знаходиться Вічний вогонь.

Над меморіалом працювало величезна кількість скульпторів, художників і архітекторів. У їх числі Я.І.Рика, І.А.Алферова, А.А.Максіменко, С.Г.Светлорусова, В.І.Агібалова, М.Ф.Овсянкіна. Стелу створювали на століття як пам’ять про жахливі події. Її нікуди не переносили і за нею ретельно доглядають досі. Також тут є досить гарні алеї по яким можна пройтися і трохи насолодитися тутешньою природою.

Чи варто сходити?

Місце розповість і покаже вам історію, яка тут відбувалася. Якщо ви величезний любитель історії, то вам точно сюди необхідно сходити. Але і звичайній людині не знайомій з історією відвідати даний меморіал буде і корисно, і не складно, адже вам не доведеться, як уже говорилося на самому початку, вичитувати додаткову інформацію.

Мало того ви не тільки почерпнете історію цього місця, але також і зможете насолодитися його красою. Все тут вичищено і зроблено для людей. Влада міста дуже постаралася. адже це місце є дуже важливим для всього міста.

Звичайно прям величної архітектури ви тут не побачите, так як в пам’ятниках не можна створити щось незвичайне. Вони нагадують про героїзм людей тих років, але все ж автори даної стели постаралися, щоб звичайному перехожому було і цікаво, і в той же час просто зрозуміло що тут відбувалося в ті роки.

Місце прекрасно підійде для туристів абсолютно різного віку. А маленьким як на мене відвідати буде ще й корисно, адже вони зможуть дізнатися про героїзм своїх прадідів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.