Вівторок, 21 Травня, 2024

Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова

У Харкові є багато місць в які можна сходити і розважитися. Сквери, фонтани, клуби, гіпермаркети і кінотеатри. Це лише мала частина того куди люди ходять від нудьги, щоб розважитися. Але багато хто забуває про історичне минуле цього міста, а воно дуже багате. Куди піти людям, які хочуть дізнатися більше про саме місто і про його минуле? Звичайно ж в Харківський історичний музей ім. М.Ф, Сумцова. Далі на kharkov-future.

Історія заснування музею

Побудували музей в 1920 і носив він тоді ім’я Музей Слобідської України. За його будівництво відповідав губернський комітет з питань мистецтва, а керував ним якраз Микола Сумцов. У 1922 будівлю вирішили перейменувати в музей імені Г.С. Сковороди.

У 30-х роках музею ім. Г.С. Сковороди дали нове ім’я, а саме історичний музей. Також оновили весь колектив. Величезна частина всіх картин перевезли в Українську художню галерею.

Перед війною музейих експонатів було понад 100 тис. і це було однією з найбільших колекцій у всьому УРСР. У період окупації частина будівлі була знищена, а порятунок залишку колекції не зміг вберегти і десятої частини тих знахідок. Після окупації звичайно ж будівля була відновлена і додано до колекції різноманітні нові знахідки, які були знайдені по всій області.

З 1990 музей був перенесений. Знаходиться він тепер в приміщенні старого ломбарду, який знаходився на вул. Університетська.

Цей музей не просто місце, куди люди приходять подивитися на історію, а й архітектурний пам’ятник. Він вміло вписується в архітектурний ансамбль вулиці.

Музейна колекція

Приміщення поділене на 4 сектори, а саме: первісний лад, феодалізм, капіталізм і радянські часи. Кожен сектор по своєму унікальний і в кожному є величезна кількість експонатів. Тут можна знайти предмети, які розкажуть про те як заснували місто, етнографічні зібрання, колекцію прапорів. Добре показані Сталінрадская, Курська і Московська битви, а також безпосередню участь в них місцевих жителів того часу. Так само тут можна подивитися на рідкісні фотографії та документи, зразки вогнепальної зброї, значки і бойові нагороди військового і довоєнного часу, побутові речі як звичайних громадян, так і солдатів.

Біля будівлі раніше була техніка “Пантера”, T-34, Mark і артилерійські гармати. Так як музей був на території монастиря, а в наслідку як було сказано вище перенесений, то все важке озброєння перенесли разом з ним. Все озброєння було поставлено в сквері, не рахуючи знищеної “Пантери”.

Тут також досить часто ведуться конференції, заняття по харькововедінню і тематичні вечори.

Історичний музей можна порекомендувати для ознайомлення абсолютно всім, адже там прихована хроніка цього міста. Тут сподобається абсолютно всім без винятку, адже все що тут представлено дійсно унікальне.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.