Вівторок, 18 Червня, 2024

Як визначити людину в приватний будинок для людей похилого віку в Харкові

Необхідність поселення літнього родича до будинку для людей похилого віку не виникає просто так. Вона пов’язана або з відсутністю можливості повноцінно доглядати його, або з серйозними захворюваннями, що вимагають професійного втручання, кваліфікованої медичної допомоги. Що потрібно, щоб поселити літню людину в приватний будинок для людей похилого віку в Харкові?

Державний пансіонат: які потрібні документи?

Перш ніж звернути увагу на державні установи такого типу, варто пам’ятати, що вони не є безкоштовними. У рахунок оплати утримується частина пенсії людини, що проживає. Так, обійдеться це дешевше за приватне, але все одно вимагає оплати.

Щоб поселити людину похилого віку в державну установу, знадобиться зібрати пакет документів. Як і будь-яка структура, підконтрольна бюрократичній машині, вона потребує чимало дозволів та довідок.

Що треба мати, щоб заселитися до державного пансіонату:

 1. Інвалідність 1 чи 2 групи разом із відсутністю родичів, які можуть забезпечити догляд.
 2. Наявність лікарського дозволу.
 3. Довідка про здоров’я, в якій зазначено його стан та ступінь безпеки для оточуючих.

Список не здається таким величезним. Але тут завжди є ризик, що вам відмовлю. Підставою стане те, що чиновник вважатиме «нераціональним» проживання людини в пансіонаті через те, що має родичів. І вони нібито можуть забезпечити догляд, хоч насправді це може бути зовсім не так. Також може відмовити і сам пансіонат, якщо в ньому немає місць. А це часто трапляється, адже такий заклад може бути одним на досить велике місто.

Як оформити літню людину в приватний будинок для людей похилого віку?

Для заселення до приватного пансіонату не знадобиться вистоювати черги під різними кабінетами та зібрати довідки. Достатньо підготувати особисті речі родича, а також зв’язатися із самим будинком для людей похилого віку. Спочатку можна приїхати на невелику екскурсію, щоби побачити майбутні умови проживання. Якщо вам все сподобається, то заселення питання кількох днів.

Для цього знадобиться таке:

 1. Паспорт родича, якого ви вселяєте.
 2. Паспорт людини, яка укладатиме договір з пансіонатом.
 3. Медичні карти старого.

З собою майбутньому мешканцю треба взяти лише особисті речі із предметами гігієни. Житиме він в окремій кімнаті або з іншими людьми похилого віку. І в кожному приміщенні є все, що потрібно для комфорту та домашнього затишку. Чи не заборонено брати з дому те, що нагадує про нього. Але загалом не потрібно прямо перевозити гору речей, адже все необхідне тут є.

Приватні пансіонати завжди пропонують послугу трансферу. Це перевезення літньої людини за допомогою комфортного автомобіля, спеціально адаптованого під людей з різними обмеженнями у фізичних можливостях. Якщо у вас немає власного автомобіля або він не підходить для таких цілей, краще замовити трансфер.

Крім того, приватний пансіонат – це завжди безліч переваг:

 1. Затишна доглянута територія та комфортабельні кімнати. Вони обладнані всією необхідною технікою, сучасними меблями.
 2. Збалансоване харчування з урахуванням стану здоров’я людини, потреби спеціальної дієти.
 3. Програми відновлення після інсульту та інфаркту, травм та операцій.
 4. Різноманітне дозвілля та можливість вільного спілкування з однолітками, однодумцями, родичами. Час відвідування не обмежений кількома годинами, можна в будь-який час приїхати з візитом або залишитися на весь день.
 5. Власна охорона.

Саме в приватному пансіонаті ваша близька людина отримає той рівень комфорту та безпеки, який ви очікуєте від такого закладу. У вартість вже входить весь комплекс послуг та переваг. Ціна може відрізнятися тільки залежно від життя в загальній кімнаті або в окремій, а також стану здоров’я – чи потрібен додатковий догляд, специфічний медичний супровід. А найголовніше – у приватному пансіонаті панує атмосфера домашнього затишку, за рівнем комфорту його можна порівняти із санаторієм чи готелем.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.