Четвер, 13 Червня, 2024

Розетка на 220 В в авто: як застосовується автомобільний інвертор

Спокуса використовувати в автомобілі побутову техніку рано чи пізно виникає у всіх автомобілістів. І вона може бути реалізована завдяки автомобільному інвертору. Власне кажучи, ця ідея далеко не нова, любителі пікніків цю можливість встигли оцінити. Але з використанням інвертора не все так просто. Якщо побутовий пристрій невеликої потужності, дійсно, можна долучити автономну пару АКБ-інвертор. Але для такої техніки, як електрочайник, кавоварка чи мультиварка, потужності акумулятора буде недостатньо. Проте і в цьому випадку є вихід: підключення із запущеним двигуном, коли акумулятору допомагає генератор.

Що може інвертор

Перше правило, якого треба дотримуватися, — потужність користувачів не має бути більшою за потужність інвертора. У характеристиках зазвичай вказують значення номінальної та пікової. Орієнтуватися потрібно саме на останній показник, який може бути вдвічі й навіть утричі більшим від номінального. Важливо, щоб у вибраної моделі була функція автовідключення в разі перенавантаження, а також захист від неправильного під’єднання кабелю до батареї. У більшості сучасних автоінверторів такі функції є, як і активне охолодження (один-два вентилятори). Якщо потужність автоінвертора не більше ніж 200 Вт, його можна підключати до гнізда прикурювача, інакше можливе під’єднання тільки до акумулятора. 

Чого він не може

Працювати з приладами, які мають великий пусковий струм. Навіть якщо він відповідає характеристикам інвертора, останній не завжди справляється з короткочасними потужними сплесками й може «піти в захист», тобто просто вимкнутися. Не варто також розраховувати, що пара АКБ-автоінвертор буде забезпечувати споживачів електроенергією надто довго. Усе залежить від ємності акумулятора. Так, під час користування дрилем чи болгаркою батарея ємністю 70 А забезпечить їхню роботу протягом 5–15 хвилин, а у випадку з будівельним феном — декілька хвилин. Інша справа, якщо ця пара працює з увімкненим двигуном.

Важливі критерії під час вибору автоінвертора

Крім вихідної потужності, потрібно враховувати й інші важливі параметри. Отже, якщо ви плануєте придбати інвертори для авто у Харкові, звертайте увагу на такі моменти:

  1. Форма синусоїди. Тут є два варіанти: модифікована та правильна. Для техніки з електродвигунами (помпи, компресори), чутливою електронікою та трансформаторами потрібні саме останні різновиди. Телевізори, лампи освітлення, комп’ютери з імпульсним блоком живлення можуть працювати й із модифікованою синусоїдою.
  2. Достатній набір функцій захисту (від перевантаження, переполюсовки, КЗ, перегріву, перепадів напруги).
  3. Потужність роз’єму USB. Не варто вибирати моделі, де цей параметр складає 1 А: для більшості сучасних смартфонів цього показника замало.

Інвертор з АКБ можна придбати в онлайн-магазині allo.ua в Харкові для використання під час блекаутів. Але з обмеженнями й за сумарною потужністю, і за часом живлення споживачів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.