Субота, 18 Травня, 2024

Післявоєнне повернення Харкова до звичного життя: як оговтується місто?

У зв’язку з поступовим контрнаступом Збройних Сил України в далеких околицях Харкова, місто потихеньку починає повертатись до звичного життя. Враховуючи те, що Збройні Сили Російської Федерації наразі змінили напрямок концентрації на східному напрямку Луганської та Донецької області, безпечні райони Харкова потихеньку починають оговтуватися від свисту важких винищувачів “Су-35”, крилатих ракет “Калібр”, та важких балістичних ракет “Іскандер”. Навіть враховуючи момент, що з початку старту нового раунду мирних перемовин між делегаціями Давида Арахамії та Володимира Мединського, над містом не прокотилося жодного бойового гомону, з’являється надія на ймовірне швидке закінчення війни! Більше на kharkov-future.com.ua.

Зусиллями харківських комунальних служб, які й по сьогодення приводять місто у більш-менш охайний вигляд, місто потроху оживає, не дивлячись на жахливі наслідки артилерійських ударів. Відновлення житлових районів, деяких центральних будівель, авжеж, займе тривалий час, і це безпосередня робота міськради. Також вже планується поступовий запуск наземного громадського транспорту у тестовому режимі, а згодом – і метрополітену, але про це пізніше. А от що відбувається наразі у місті, що починає працювати, та як починається відлига від бойових дій – в нашому спеціальному репортажі на…

Крізь “Іскандери” й “Калібри”

(воронка після удару ракетою з боєкомплекту РСЗВ “Град”. Фото видання “Фокус”)

Найзапекліші моменти проведення основних бойових дій вже позаду, і починається поступове повернення до звичного функціонування міста. Суворі норми закону військового часу вже починають послаблюватися, але на функціонування деяких закладів ані Ігор Терехов, ані Олег Синєгубов поки що дозвіл не надавали. Наразі починається поступове відновлення доступу спеціалістів ДСНС до об’єктів, які постраждали від обстрілів. Так, наприклад, вже продовжується пошук та знешкодження ракет з боєкомплекту реактивних систем залпового вогню “Град”, “Ураган” та “Смерч” у Центральному парку Горького, а також продовжують перевіряти Лісопарк. Натомість, у Саржиному Яру та парку Тараса Шевченка наразі всі оперативно-надзвичайні дії наразі успішно завершено.

Також починається ухвала рішення Харківської міської ради про старт відновлення інфраструктури міста. Документ наразі проходить стадію фінальної підготовки до винесення на розгляд та передачу Ігорю Терехову, тоді як за повідомленням Олега Синєгубова, відновлення інфраструктури області поки що неможливе, через присутність у низці міст російського СОБРу, який починає займатися гуманітарною допомогою місцевим. І за повідомленням у соцмережах, спецпризначенці РФ поводять себе цілком спокійно і адекватно, допомагаючи чим можуть у відновленні приватних будинків. Також губернатор Харківщини додавав, що відбудова пошкодженої інфраструктури в області на підконтрольних Україні територіях буде стартувати з початком квітня, при умові, якщо території будуть повністю звільнені від решти загонів регулярної армії Російської Федерації.

Що є, і що буде

Як висновок, можна сказати, що пом’якшення з боку рішень Олега Синєгубова та Ігоря Терехова, ймовірно, що будуть. Вся проблема в тому, що досі не вирішено про остаточний страт початку відновлення роботи наземного транспорту, оскільки депо 4 квітня піддалося мінометному обстрілу, внаслідок чого пошкоджено кілька одиниць транспорту, який вже почали ремонтувати. Однак, в будь-який момент може виникнути проблема з запчастинами. Але наразі ситуація контрольована.

По-друге, в більш спокійних районах міста вже почали відкриватись невеликі заклади швидкого харчування та інші види магазинів. На цьому фоні великий відхід боєздатних дивізій Збройних Сил Російської Федерації з приміської території можна вже сприймати як невеликий промінь надії на ймовірне завершення бойових дій на території Слобожанщини. Про це, наприклад, можна поговорити за філіжанкою кави, яку можуть зробити у невеличкій затишній кав’ярні, які подекуди з’являються у місті. Крім того, вже незабаром має стартувати, як вже ми казали вище, робота наземного транспорту, а трохи пізніше – тестовий запуск метрополітену (плануватиметься функціонування на перший раз Холодногірсько-Заводської лінії). А також почнеться поступове скління будівель в безпечних районах міста, в яких вже дозволяють прогулюватись українські спецпризначенці. 

Ми продовжуємо ділитись з вами наявною і перевіреною інформацією за весь час. Миру всім і кожному!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.