У багаточисельних українських дачників, садівників та інших працівників сільського господарства виникає фраза «підгодувати рослину». Якщо про це говорити простою мовою, то для прискореного дозрівання рослини варто застосувати добрива. А садовий компостер, який в цій справі використовується – це спеціалізоване садове обладнання для приготування добрива в домашніх умовах.
Щодо інформації про садові компостери в Харкові, можна дізнатись тут: https://nasha-stroyka.com.ua/sadovie-komposteri/.
Що являє собою садовий компостер?
Садовий компостер – міцний та дуже місткий контейнер, який часто продається у садівничо-городніх магазинах. Його суть полягає у зручності та практичності. Тож, перш за все, це відмінний спосіб для приготування екологічно безпечного органічного добрива.
По-друге: садовий компостер вирішує питання знищення органічних речовин (залишок їжі, листя та скошеної трави, паперу, кори дерев, екскременти тощо). Для цього потрібно закласти в компостер органічні відходи, а за кілька місяців вже отримаєте високоякісне добриво для рослин вашого саду чи городу.
Найголовніше в цій справі встановити компостер в цілком підходящих для цього місцях:
- не надто близько до споруд, варто залишити проміжок близько 1 метра, адже готове добриво треба діставати через зйомні кришки в нижній частині компостера;
- компостер повинен постійно знаходитись під тіньовим навісом (крона дерева або навіс із сітки, що затіняє), тоді процес біологічного розкладання буде відбуватися правильно;
- розміщувати компостер варто там, де буде хороший контакт з ґрунтом. Для перетворення відходів на добриво потрібен контакт з мікроорганізмами: личинками, хробаками тощо. Також не менш важливо підкласти під низ дрібні гілочки та щіпки.
Що ще варто знати?
Садові компостери легкі в установц, не вимагають великих зусиль та додаткового обладнання для збору та монтажу. У разі потреби їх легко перемістити на нове місце. Вони виконані із якісного високоякісного УФ-стабілізованого пластику, який не втрачає колір і не тріскається під впливом сонячних променів або низьких температур. Завдяки покращеній системі проходження повітря загнивання органічних речовин не відбувається. Крім того, вони компактні і не займають багато місця, що важливо в обмежених умовах приватного будинку чи дачі.
Ну і як висновок, можна сказати, що садовий компостер – це подібність компостної ями, однак водночас, це акуратна конструкція, яка не псує своїм виглядом дизайн ландшафту. Такий компостер можна зробити самостійно або придбати готовий за посиланням вгорі. З його придбанням проблема знищення органічних залишків у вигляді листя, гілок, трави перестане бути проблемою, що значно економитиме сили під час догляду за садом чи городом.