Вівторок, 21 Травня, 2024

Як в Харкові зустрічали Новий Рік та Різдво Христове?

При цьому повідомляється, що святкування відбулося з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних та карантинних норм. Подробиці на kharkov-future.com.ua.

В Харкові відзначили зустріч Нового 2022 Року та православного Різдва Христового. На цей раз дозвіл на вхід до зон святкування, яких накануні Року Тигра виявилося лише три великих, був дозволений лише за наявністю COVID-сертифікатів (міжнародних та внутрішніх з урахуванням двох доз) та посвідченням особистості, а в деяких місцях навіть здійснювався прохід за дресс-кодом та фейсконтролем, але про це згодом.

Новий Рік

(частина новорічних інсталяцій на майдані Свободи. Фото з порталу “Успешный Город”)

На майдані Свободи до зустрічі Нового Року готувалися з ранку 31 грудня 2021 року, влаштувавши генеральну репетицію. Старт самого святкування відбувся о 23:00, майже за годину до традиційного привітання Президента України, Володимира Зеленського, яке виявилося найдовшим у світі: голова держави вітав зі святами майже 20 хвилин! За підрахунками інформ-агенції “Слово і діло”, після Президента України так само своїх громадян вітали з Новим Роком Президент Киргизстану, Садир Жапаров (17 хвилин 30 секунд) та Президент Франції, Еммануель Макрон (13 хвилин). Найменшу кількість часу на привітання приділяли Президент США, Джо Байден (38 секунд), Президент Литви, Гітанас Науседа (1 хвилина) та Президент Польщі, Анджей Дуда (4 хвилини).

Святкування на площі проходили до 01:30, тоді як в центральному парку імені Максима Горького гуляння тривали аж 5 години ранку 1 грудня. При цьому робота метрополітену та наземного громадського транспорту тривала аж до 3 години ночі. Як повідомлялося раніше, у “Харків-Палас” відбулася новорічна вечірка в стилі кабаре. Організатори зробили акцент на дресс-коді та фейсконтролі, оскільки захід проводився у стилі американського кабаре 1930-х років. Фейсконтроль також дотримувався на вході в центральний парк міста, та на майдан Свободи.

Різдво Христове

(різдвяна хода вулицею Сумською. Фото агенції “Укрінформ”)

А от 6 січня, в канун святкування Різдва за православним стилем, в місті відбулася вертепна хода. Її організаторкою виступила Надія Алюнова – викладачка Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського. За повідомленням “Укрінформу”,  в ході приймали участь в районі 40 осіб – студенти університету, міські музиканти та звичайні харків’яни. Святкова хода проходила по маршруту “вулиця Пушкінська – вулиця Жон-Мироносиць – ХНАТОБ – парк Тараса Шевченка – станція метро “Університет”. 

В мерії прес-служба повідомила, що в цьому році вирішили не запрошувати українських артистів, даби підтримати місцевих творчих людей. Особливо відзначили старання до підготовки святкування Нового Року мера міста Ігоря Терехова та президента футбольного клубу “Металіст” Олександра Ярославського. Тож, як можна бачити, новорічні свята в місті пройшли добре, хоч і без залучення всеукраїнських народних улюбленців. З чим пов’язана ця подія – невідомо, але маємо великі сподівання на те, щоб міська влада так само відповідально віднеслася до того, щоб не допустити перетворення міста на суцільну велику ковзанку. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.