Вівторок, 21 Травня, 2024

Харківський монумент легендарному співаку і поету Володимиру Висоцькому

У Харкові існує безліч пам’ятників і монументів, одним з найбільш реалістичних і примітних статуй, є пам’ятник великому творчому діячеві – Володимиру Висоцькому. Монумент має практично первозданний вигляд і створює повне зображення того, як виглядав Висоцький у свій час. Місце, на якому встановлено пам’ятник, перебуває поруч зі сценою, де і виступав сам Володимир Висоцький. Споруда має великі габарити, щоб зобразити вас на фото в повну висоту монумента потрібно відійти на кілька кроків назад. Згадаймо й ознайомимося з цікавими фактами з біографії Володимира Висоцького, а також дізнаємось детальніше з ідеєю установки харківського пам’ятника, присвяченого видатній особистості, пише kharkov-future.com.ua.

Цікаві аспекти з життя поета Володимира Висоцького

Народився Володимир Семенович в 1938 році, в московському пологовому відділенні № 8, о 9:40 ранку. Батьки – Семен Володимирович, військова людина і Ніна Максимівна. На початку великої вітчизняної, Семен Володимирович був покликаний на передову. Мати майбутнього співака евакуюється на Урал, де пробула два роки. Під час розлуки, батьки Вови за сформованими обставинами розлучилися. Кожен з батьків знайшов собі нову пару, з якими вже пробудуть до кінця. Спочатку, Висоцький жив з матір’ю і вітчимом, який мав звичку зловживати алкоголем. Батько, стурбований негативним впливом вітчима на сина, вирішує через суд, щоб право на опіку сина передали йому. Незабаром, Семену Володимировичу належить відрядження до Німеччини, разом з сім’єю тато Володимира виїжджає в німецьке містечко Еберсвальде, де маленький Володя знайомиться з музичними інструментами. Поступово у молодшого Висоцького виявлялася пристрасть до музики й акордів. В середині 1950-х років, Висоцький «хорошистом» закінчує школу і поступає спочатку в будівельний інститут, але через кілька місяців перекладається в театральний навчальний заклад. Навчаючись у майстрів театру, у Володимира відзначали не зовсім гарні голосові здібності, які пов’язані з хрипотою. Відносно голосу артиста і зараз йдуть суперечки про те, чи був це мінус, що впливає на скасування деяких ролей Володимира в роки інституту, або дар, який є головним помічником у становленні Висоцького. Після закінчення інституту, Висоцький кілька років грає в театрі, а після знімається в кіно проєктах, паралельно Володимир пише свої перші пісні.

Концерт Володимира Висоцького, який підкорив Харків

В кінці 1970-х Володимир Висоцький був в українському турі, завершальним містом гастролей був Харків. Концерт зібрав багатотисячний потік слухачів, що було одним з найбільш багато відвідуваних концертів в історії Харкова. Концерт проходив у Палаці спорту, поряд з місцем, де через кілька десятків років встановлять монумент, на честь артиста.

Історія установки монумента Висоцькому

На розробку пам’ятника був створений спеціальний конкурс, який відбирав кращих скульпторів з України та інших найближчих країн, перемогу в конкурсі здобув харків’янин – Демченко. Ідею пам’ятника Демченко виношував кілька років, перебравши кілька десятків ескізів, скульптор зупинився на самому унікальному варіанті. Пам’ятник має гравіювання символічних дат і рядків з життя Володимира Висоцького. Висота монумента понад 5 метрів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.