Вівторок, 21 Травня, 2024

RDS чи VDI – як організувати віддалений робочий стіл

Все більше організацій схиляються до постійної роботи у домашніх умовах для забезпечення безперервності бізнесу. Однак основною проблемою, з якою вони завжди стикаються, є вибір правильного рішення для віддаленого доступу до серверу.

Попри безліч доступних на ринку технологій віддаленого доступу, пошук оптимального варіанту охоплює безліч таких факторів, як вартість, простота розгортання, рівень ефективності і т.д. Залежно від конкретних потреб у віртуалізації, деякі компанії поєднують на сервері технології VDI і RDS.

Отже, розгляньмо ключові відмінності між VDI та RDS. І, можливо, саме ця стаття допоможе вам зробити вибір на користь того чи іншого рішення для вашого Windows VDS.

Служби віддалених робочих столів (RDS) — це можливість Microsoft Windows Server, яка дозволяє віддаленим комп’ютерам отримувати доступ до програм Windows і робочих столів з графічним інтерфейсом через централізований сервер. Найчастіше для розгортання RDS використовують віртуальні сервери, ознайомитись з якими можна за посиланням — https://hyperhost.ua/uk/vps-vds. Клієнтському пристрою у такому разі необхідний клієнт RDS, а серверу RDS-ОС Windows Server для встановлення віддаленого з’єднання з вузлами сеансів RD (термінальними серверами). Для полегшення зв’язку між термінальними серверами і сервером-клієнтом RDS використовує протокол віддаленого робочого столу (RDP).

Переваги RDS:

  1. Зниження витрат на ліцензування.
  2. Висока безпека.
  3. Він відносно дешевше, ніж аналогічні рішення.
  4. Потрібно тільки одна установка для багатьох видів використання.

VDI — це технологія, яка дозволяє налаштовувати віртуальні робочі столи на сервері (налаштовує середовище віртуальних робочих столів). Потім ці віртуальні робочі столи стають доступними через персональні пристрої кінцевих користувачів з будь-якого місця та мають повний адмінський доступ.

По суті, в середовищі VDI кожен користувач використовує виділену віртуальну машину (VM) з операційною системою. Таким чином, забезпечується підвищена гнучкість в ізольованому середовищі.

Переваги VDI:

  1. Обробка даних з окремих робочих станцій переміщається на сервер VDI.
  2. Легше усувати неполадки.
  3. Дозволяє використовувати один і той же образ.
  4. Забезпечується підвищена безпека даних.

На закінчення слід пам’ятати, що на відміну від RDS, VDI не обмежений однією операційною системою або архітектурою. Більш того, при використанні VDI пул серверів віртуальних робочих столів налаштовується за допомогою програмного забезпечення віртуалізації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.