Вівторок, 18 Червня, 2024

Ноутбук або комп’ютер: що краще вибрати студенту та школяру

Для успішного навчання вже недостатньо лише відвідування лекцій і студіювання навчальної літератури. У наш час насичене життя школяра і студента немислима без комп’ютерної техніки. Комп’ютер став важливим інструментом для будь-якого учня. З його допомогою можна отримати доступ до величезного обсягу цифрової інформації, знайти рідкісний підручник, пройти профільні онлайн-курси, підтримувати зв’язок з учителем, обмінюватися навчальними матеріалами, працювати в спеціалізованих програмах.

Але кожен учень при покупці нового комп’ютера обов’язково замислюється, що краще вибрати – стаціонарну платформу або лептоп. Обидва пристрої мають свої переваги, а вибір залежить від призначення і особливостей застосування техніки. Наша стаття допоможе вам зрозуміти, як зробити правильний вибір між настільним комп’ютером і ноутбуком.

Автономність і мобільність

Основною перевагою ноутбука є можливість автономної роботи. З ним ви не прив’язані до розетки і можете працювати в будь-якій зручній локації: в навчальному закладі, кафе, транспорті, в громадському місці на вулиці. Часто учні беруть з собою лептоп на лекції для запису заміток. Також можна швидко доопрацювати навчальний проект або внести в нього зміни згідно із зауваженнями вчителя.

Настільний комп’ютер завжди залишається на вашому робочому столі. Ні про яку мобільність не може бути й мови. Тому якщо вам потрібно пристрій, який завжди буде під рукою, то вибір однозначний – ноутбук. Хорошим вибором буде компактний і потужний ультрабук, який не займе багато місця в рюкзаку і відчутно обтяжить студента своєю вагою. Вибирайте пристрої, які можуть автономно працювати не менше 7-10 годин.

Ціна

При однакових технічних характеристиках стаціонарний комп’ютер буде помітно дешевше ноутбука. При цьому десктоп можна апгрейдити в міру підвищення складності завдань. При грамотному підході він не застаріє і через 3-4 роки. А ось ноутбук через кілька років однозначно доведеться замінювати моделлю нового покоління.

Потужний 15-дюймовий лептоп HP ProBook 450 G3 з 8 ГБ оперативної пам’яті і процесором Intel Core i5 буде коштувати близько 470 $. Такого пристрою буде цілком достатньо для інтернет-серфінгу, роботи в офісних та спеціалізованих програмах, онлайн-спілкування, перегляду фільмів у високій якості. Але при цьому ви зможете взяти за 500 $ значно продуктивніший стаціонарний ПК.

Продуктивність

Якщо вам потрібно потужний пристрій для роботи з графікою, відеоконтентом, вимогливими додатками, то лептоп може не впоратися з такими завданнями. Ноутбук з високими обчислювальними можливостями може коштувати 3000-4000 $ і вище.

Начинку системного блоку ПК ви зможете підібрати індивідуально. Для роботи з графікою можна поставити продуктивну відеокарту, вибрати відповідний процесор, в будь-який момент додати планки оперативної пам’яті.

Обсяг внутрішнього накопичувача

Сучасні ноутбуки оснащуються SSD-накопичувачами на 256-512 ГБ. Такого обсягу може бути недостатньо для зберігання великої бібліотеки даних або установки безлічі спеціальних програм. У настільному ПК зазвичай ставлять SSD-диск для запису операційної системи і вимогливих програм, а для зберігання об’ємних медіафайлів виділяють окремий дешевший жорсткий диск HDD.

Можливості для онлайн-спілкування

Всі сучасні ноутбуки оснащуються чутливим мікрофоном і веб-камерою. У періоди віддаленого навчання ці функції будуть дуже актуальні. Відвідувати онлайн-лекції або здавати залік викладачеві дуже зручно, коли ноутбук повністю до цього готовий. Для стаціонарного ПК буде необхідно купувати зовнішні камеру і мікрофон, встановлювати драйвери і додатково налаштовувати їх.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.